Sie sind vermutlich noch nicht im Forum angemeldet - Klicken Sie hier um sich kostenlos anzumelden  

HOME KOMENTAR EVENT KALENDER

Sie können sich hier anmelden
Dieses Thema hat 1 Antworten
und wurde 2.214 mal aufgerufen
 NUDIM...
Tanja Offline




Beiträge: 571

15.09.2008 15:21
Stoljnjak za slavu Zitat · Antworten
ovim putem informisemo clanove o ponudi, koja nam je stigla na nas info-mejl

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

POŠTOVANI,



U duhu srpske tradicije i narodnih običaja slavljenja krsnih slava želja mi je bila da napravim proizvod koji će upotpuniti i dati svečani izgled u obeležavanju slave, kako domaćinu tako i gostima koji dolaze u svečare.

Samatrala sam da je lepo je imati ukras na stolu koji podseća na dan koji se obeležava. Tako sam počela da pravim stolnjake sa motivima likova svetaca u zavisnosti od slave koju domaćin slavi. Takođe radim i slavske nadstolnjake kao i salvete koje idu uz to.

U prilogu Vam dostavljam fotografije stolnjaka i nadstolnjaka ali ću Vam svakako dati kratak opis, iako mislim da slike govore mnogo.
Stolnjaci su rađeni na svilenom pamuku. Bordura stolnjaka je rađena vizantijsko plavom bojom, na sredini se nalazi IKONA, ispod koje je zlatan krst oivičen vizantijsko plavom bordurom i ispod je kratko žitije da se gosti upoznaju sa životopisom sveca koji se slavi. Sa obe strane stolnjaka je natpis “SREĆNA KRSNA SLAVA”. Na svilenom pamuku nadstolnjaci i salvete su štampani u vizantijsko plavoj, crvenoj i zlatnoj boji oivičene zlatnom čipkom.

Osim što se prodaje u Srbiji, htela sam takođe da ponudim i Vama u dijaspori jer sam sigurna da svoje srpske tradicije i folklore održavate i obeležavate gde god i na kom kraju sveta bili. Stolnjaci koje radim našli su mesto u mnogim domovima u Americi, Evropi pa čak i u dalekoj Australiji.
Takođe je lep i prigodan poklon za odlazak na slavu.

Osim stolnjaka i nadstolnjaka takođe radim i peškire za slavsku pogaču, peškir koji se stavlja oko ikone, peškiri za krštenja, venčanja i sve to na srpskom platnu, odštampani rustičnim bordurama a sve u duhu srpskih motiva. Isto tako radim i salvete za venčanja na svilenom materijalu, na kojima moze da stoji posveta uz imena i prezimena ili jednostavno nadimcima mladenaca, koji se daruju gostima u sećanje na dan venčanja.

Ukoliko postoji interesovanje da i Vi u Vašem domu, udruženju ili klubu imate stolnjak, nadstolnjak ili neki drugi proizvod iz asortimana možete me kontaktirati na bojeve telefona:
011 2508 751 ili mobilnim putem 063 8720 067 kao i na e-mail adresu: sonjabati@yubc.net

S poštovanjem,
Sonja Batinic
Dateianlage:
CENOVNIK1.doc
Angefügte Bilder:
nadstolnjak.jpg   stolnjak1.jpg   stolnjak2.jpg  
naca ( Gast )
Beiträge:

23.09.2008 20:24
#2 RE: Stoljnjak za slavu Zitat · Antworten

sreco fenofantasticna IDEJA,,,


riesen interesse za mene i moje komsije!!!!


ne otvara mi se cenovnik n.strnad@gmx.de pisi mi molim te

«« prodajem
 Sprung  
Xobor Forum Software von Xobor
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz