Sie sind vermutlich noch nicht im Forum angemeldet - Klicken Sie hier um sich kostenlos anzumelden  

HOME KOMENTAR EVENT KALENDER

Sie können sich hier anmelden
Dieses Thema hat 12 Antworten
und wurde 532 mal aufgerufen
 OVO I ONO, TRACANJE...itd.
Isak Offline




Beiträge: 7

06.10.2009 13:27
Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Poz svima,

nesto surfam o mestima u Stuttgartu gde se mogu sresti ljudi sa Balkana i naleteo sam na ovaj forum.

E sad, nisam bas fan folklora, tako da, na zalost, ne idem u pravcu clanstvu u nekoj trupi koja izvodi nacionalno tradicionalne igre - uz svo postovanje prema tome.

Video sam da postoje neke diskoteke gde se okuplja ekipa sa srpskog govornog podrucja, ali slabo slusam narodnjake, a i pri tom imam malu bebu i nisam bas za nocni zivot u tom stilu ;)


Interesuje me da li neko zna postoje li jos neka mesta gde se okupljaju ljudi? Neki klub sa drugcijim programom ili tako?

poz i hvala!

Dara Offline




Beiträge: 862

06.10.2009 15:41
#2 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Cao Isak,

nase drustvo je prilicno mlado. Na prvom mestu nudimo i bavimo se sa folklorom. Ali dodatno nudimo sportske aktivnosti, kao naprimer sredom box-trening. Takodje imamo biliar u nasim prostorijama. Doci pogledaj, mozda ti se dopane.

Inace ti mogu reci da se svi klubovi bave sa folklorom. Jer to nam je jedan deo tradicije koju zelimo odrzati i mladjoj generaciji prenjeti.

Stim sto je Dukatima mnogo bitno da se okupljamo i radi druzenja.

Pozdrav

Isak Offline




Beiträge: 7

06.10.2009 17:40
#3 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Daro,
hvala na brzom odgovoru ;)

Da, primetio sam da se drustva mahom bave folklorom.
Ja sam se pre godinu dana preselio iz Srbije u Stuttgart i hteo sam da potrazim, tako par stvari koje bi mi malo razonodile zivot, dok ne savladam dobro nemacki i malo se ukljucim u normalan zivot ;)

Danas sam video da pored SPC u Heslach ima biblioteka, pa cu otici da vidim kakvu kolekciju imaju.
Hvala na pozivu, voleo bih da se angazujem negde, jer sam i u Srbiji bio aktivan u jednoj humanitarnoj organizaciji i imam iskustva.
Iskreno, ocuvanje tradicije kroz folklorne plesove nije moja sfera interesovanja, ali imam postovanje za to.

poz

mariachi Offline




Beiträge: 195

07.10.2009 11:26
#4 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Dobro došao na našem sajtu!

A možda i uskoro u našim klupskim prostorijama.

Čitajući tvoj post, setih se jedne ideje jednog člana uprave, da pokrenemo za neku humanitarnu akciju.
Ideja nije realizovana zbog nedostatka kontakta humanitarnih organizacija u Srbiji a takođe nedostatka vremena (tada je bila jednomesčna akcija renovacije novih klupskih prostorija). Ako ti je želja da se i dalje angažujes u tom reonu, dođi sa svojim idejama pa možda i uspemo neku akciju ili saradnju sa tvojom organizacijom u Srbiji!
Uprava i članovi su angažovani i maldi sa velikom enrgijom za delo. Sa nama se sve može!

Druge oranizacije/klubovi koje znam:
- Hor SPC
- mreža akademičara
- društvo inženjera (imam kontakt)
- fudbalski klub OFK

ako hoćeš javi mi se na PM pošto me zanimaju još neke stvari kao:
gde učiš nemački, u kojoj organizaciji si bio, dali si poslovno došao, ćime se baviš itd.

puno pozdrava

Rade

Isak Offline




Beiträge: 7

07.10.2009 22:33
#5 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Rade,
hvala na dobrodoslici. Sad, kad vidim da je forum aktivan, verujem da je i klub aktivan, pa verujem da cu brzo doci i da se upoznam ;)

Ja sam prilicno kratko vreme ovde, od proslog decembra i jos uvek sklapam nove delove zivota u jednu celinu. Ali bio sam aktivan u Srbiji, kako kroz privatan zivot, tako i profesionalno, te stoga bih voleo da tako nastavim i u DE.
Zato sam i krenuo u ovu potragu po netu ko sta radi u Stuttgartu.

Sto se tice kontakta sa organizacijama u Srbiji za neku saradnju - tu bih, verujem, mogao da pomognom. Poznajem i saradjivao sam sa dosta ljudi iz nevladinog sektora i udruzenja gradjana, kao i politickih partija i pojedinim ministarstvima, preko kojih se moze doci do potencijalnih saradnika u opstinama/gradovima.
Najbolje kontakte imam u Vojvodini, jer sam odatle poreklom, ali ni sira Srbija nije nedostupna ;)

Ne znam kakve ste aktivnosti planirali, ali imam najvise iskustva u radu u projektima koji su se bavili mladima.

Vise detalja cu ti poslati na PM, da ne bih gusio temu, nepotrebnom dubiozom.


Da li mreza akademicara ima neku Web stranu? Nisam uspeo nista pronaci na netu sa tim hintom.

Hvala na pomoci, jos jednom!


Poz



Isak Offline




Beiträge: 7

07.10.2009 23:28
#6 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Rade,
sibnuo sam ti mail na PM.

Radica Offline




Beiträge: 399

08.10.2009 12:55
#7 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

@ isak

fino sto nas posecujes na nas sajt, ja mislim da je bas tesko za nase ljude ovde u nemackoj da se aklimatizuju ali takodje mislim da imas u stuttgartu jos najbolje sanse da nadjes tebi odgovarajuce drustvo. bice, sve je do tebe!!!

pozdrav radica

Dara Offline




Beiträge: 862

09.10.2009 11:45
#8 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Isak, kao sto primetis dosta nas interesuje tvoja osoba.
Za mmoge ostale mogucnosti i aktivnosti je nase drustvo uvek otvoreno i interesovano.
Dobro dosao. Ako zelis da masu od nas upoznas onda je najsigurno nedeljom od 15:00 sati.
Jer tako je mnogo lakse uci u razgovor tebi da upoznas nekog u svojoj sadasnjoj okolini.
Ili se dogovori sa Radetom kad bi tebi odgovaralo.

Isak Offline




Beiträge: 7

09.10.2009 17:59
#9 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

@Radica
svaki pocetak je tezak, ali kad se zna cilj - brzo prodje ;)

@Dara
drago mi je iskreno da sam dobio toliko pozitivnih odgovora i hvala na dobrodoslici :) Rado cu doci, nedeljom posle podne mi dobro odgovara. Ovaj vikend nisam u Stuttgartu i rado bih dosao sledeci vikend.
Ko zna, mozda pronadjemo nesto sto nas zajednicki veze.

Svakako cu pisati ovde pre nego dodjem u posetu.

poz

Isak Offline




Beiträge: 7

23.10.2009 22:45
#10 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Inace, vidimo se u nedelju oko pola pet u klubu - uhvatio sam malo slobodnog vremena da se mozemo upoznati ;)

Poz

Radica Offline




Beiträge: 399

24.10.2009 19:03
#11 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

@ isak

nazalost bas sad u nedelju imaju nasa deca nastup tako da nismo do pola sest u klubu!!! dodji malo kasnije!!

Isak Offline




Beiträge: 7

24.10.2009 19:57
#12 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

E steta - mislim lepo za decu, steta za moje planove ;)

Trebao bih da sam oko 6 budem vec kuci, tako da mislim da je bolje da dodjem sledecu subotu ili nedelju - ako ima nekog.
Mozda bih mogao da ukradem za sutra jos pola sata vise, ali ipak bolje onda drugi put da se vidimo i da se ne cimam imam li dovoljno vremena ili ne.

Do sledeceg termina ;)

poz

Dara Offline




Beiträge: 862

28.10.2009 09:49
#13 RE: Info o srpskim klubovima ili nesto slicno ;) Zitat · Antworten

Cao Isak, lepse je kad dodjes i imas malo vise vremena da se poprica i da sebi stvoris sliku o nama.
U nedelju, 01.11. smo od 15 sati u klubu, navrati kad god zelis i imas vremena.
Pozz

«« @all
 Sprung  
Xobor Forum Software von Xobor
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz